Krátky odstup medzi dvoma pôrodmi je riskantné

Ak sa rozhodnete pre viac ako jedného potomka, potom by ste sa možno mali zamyslieť nad tým, aký vekový odstup medzi nimi vyberiete. A na mysli by ste pritom mali mať tiež nové poznatky britských lekárov.


Ktorým sa podarilo zistiť

Že príliš krátka pauza medzi dvoma tehotenstvami zvyšuje v prípade druhého dieťaťa riziko predčasného pôrodu, príliš nízkej pôrodnej hmotnosti novorodenca či jeho úmrtia. "V živote som sa už zoznámil s mnohými štúdiami, ktoré potvrdzujú, že príliš krátka pauza medzi dvoma tehotenstvami má často neblahý vplyv na zdravie druhého dieťaťa. Naša štúdia však tiež potvrdzuje, že na komplikácie v tehotenstve má vplyv aj veľa ďalších faktorov, "uviedol profesor Gordon Smith z Cambridgeskej univerzity k výskumu, na ktorom sa podieľalo devětaosmdesát tisíc matiek zo Škótska, ktoré v období medzi rokmi 1992 a 1998 porodili svoje druhé dieťa.

Menej ako šesť mesiacov medzi pôrodom

A novým počatím dieťaťa sa podľa lekárov často vyskytuje u matiek mladších dvadsiatich rokov a fajčiarok žijúcich v oblastiach so zlým sociálnym a ekonomickým zázemím. "Sú to problémové oblasti, v ktorých je tiež viac prípadov, keď mali matky vážne problémy už s prvým pôrodom. Ale ak neberieme do úvahy túto skutočnosť, jasne vidíme, že krátka pauza medzi dvoma tehotenstvami zvyšuje možnosť mnohých rizík, " tvrdí profesor Smith . (Plus)

Krátky odstup medzi dvoma pôrodmi je riskantné


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky