Otec 67 detí hľadá deviatu ženu

Pán Shahadeh Abu Arrar (58), ktorý má 67 detí a 8 žien, je celkom iste rodinný typ, aj keď nie práve tak, ako by sme si to predstavovali my. Je jedným z izraelských beduínov, ale aj vo tradičným spoločenstve.


Kde má mnoho mužov viac ako jednu ženu

Získal Abu Arrar povesť výnimočného človeka. "Premýšľam o tom, že by som si vzal ďalšiu ženu, bude mať číslo 9, " zveril sa Abu Arrar pyšne izraelským novinárom. "Je tu veľa žien, ktoré by si ma radi vzali. O ženy jednoducho odjakživa nemám núdzu. " Abu Arrar sa nechal fotografovať v dlhom beduínskom úbore as šatkou na hlave s približne tuctom svojich detí. Počas návštevy jeho domu v strednej Izraeli sa okolo reportérov mihlo ku dvadsiatke detí v jasne červených, modrých a zelených palestínskych oblekoch. Na priedomí sedeli štyria z manželiek a pripravovali zeleninu.

Islam síce povoľuje štyri manželky

Ale v beduínskej spoločnosti je obvyklé nielen tento zákon, ale aj zákon štátu Izrael, ktorý polygamiu zakazuje úplne, obchádzať. Možno to tak, že sa muž ožení vždy s jednou ženou, s tou sa potom rozvedie, a vezme si ďalšie. Jeho spoločenstvo tomu ale rozumie tak, že všetky, teda aj "bývalej " manželky, už v rodine zostávajú nastálo. Podľa údajov izraelského ministerstva vnútra má Abu Arrar 53 detí zaregistrovaných ako občanov Izraela a 14 detí, ktoré sa narodili na západnom brehu Jordánu a nemajú teda nárok na izraelské občianstvo. Rozhodne sa nedá povedať, že by jeho rodina bola pre Izrael, kde na jednu rodinu pripadá v priemere 2,3 dieťaťa, typická.

Abu Arrar tvrdí

Že si pamätá mená všetkých svojich detí. A ako sa rozhoduje, s ktorou manželkou strávi noc?
"Moja prvá žena je v mojom veku a trávim s ňou len málo času. Jej deti sú už odrastené a ja ju nechávam na izbe. Čas trávim skôr s mladšími manželkami. Každý večer sa ma čaká príjemné rozhodovanie, s ktorou strávim noc, "dodáva Abu Arrar s lišiackym úsmevom.

Otec 67 detí hľadá deviatu ženu


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky